Rawiccy budowlańcy w Hiszpanii!

W dniu 28 lutego 2020 roku grupa szesnastu uczniów z Technikum w zawodzie technik budownictwa Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu wraz z opiekunami – p. Magdaleną Ratajczak i p. Anną Funką-Leciejewską, rozpoczęła wyprawę na praktyki zawodowe do Hiszpanii. Podróż odbywała się samolotem na trasie Warszawa Modlin – Malaga.

Pierwszy dzień pobytu spędzili wraz z koordynatorką Euromind Joanną Kazin w pięknym mieście Granada. Miasto leży u podnóża potężnych gór Sierra Nevada. Od wieków zachwyca krajobrazami i wspaniałymi zabytkami: PLAZA NUEVA, ALBAICIN, CORRAL DEL CARBON, ALHAMBRA, CATEDRAL DE GRANADA.  Atrakcją wyprawy były pomarańcze na drzewach oraz słodkość piononos, czyli puszysty biszkopt z kremem i syropem.

Nowy tydzień pobytu budowlańcy zaczęli  bardzo pracowicie. Zapoznali się z zasadami odbywania praktyk. Poznali również swojego pracodawcę i zasady współpracy. We wtorek zwarci i gotowi ruszyli do realizacji zadania – bioconstruction, czyli ekologicznej zagrody dla zwierząt, natomiast w godzinach popołudniowych zwiedzili miasto Ubeda.

Opiekunowie:

Anna Funka-Leciejewska

Magdalena Ratajczak

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress