Rawiccy budowlańcy z wizytą na Politechnice Wrocławskiej

W dniu 16 października uczniowie klasy II Technikum , które kształci w zawodzie technik budownictwa w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu udali się wraz z Joanną Kopejkin, z wizytą na Politechnikę Wrocławską. Celem wyjazdu było zwiedzenie laboratoriów materiałów budowlanych. Młodzież miała okazję przyjrzeć się w jaki sposób bada się wytrzymałość próbek betonowych, żelbetowych pali fundamentowych oraz uczestniczyć w badaniu wytrzymałości stali. Podczas wizyty na uczelni  grupie przewodniczył absolwent Naszej Szkoły, Sebastian Balcerowiak wraz z Jakubem Czajkowskim, którzy obecnie pracują nas pracą doktorską na PWr. Po zakończeniu badań wytrzymałościowych, Sebastian zaprosił na krótki wykład o sposobach studiowania na uczelni. Na zakończenie wizyty, zostało zawarte porozumienie pomiędzy młodzieżą a doktorantami uczelni, o możliwości ich kolejnego przyjazdu w celu badania próbek betonowych które powstaną na zajęciach praktycznych.

 

Joanna Kopejkin
Nauczycielka ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content