RAWICKI ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACĘ Z LESZCZYŃSKĄ UCZELNIĄ!

W dniu 7 lutego br. odbyła się ważna wizyta uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu na leszczyńskiej uczelni – Państwowej Wyższe Szkole Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego. Uczniowie pod opieką Pani Magdaleny Nawrot – nauczycielki języka niemieckiego oraz Pana Piotra Mośka – dyrektora szkoły uczestniczyli w wykładzie Pani mgr Reginy Zielnicy pt. „Oświata, szkolnictwo, tendencje na rynku pracy w Niemczech”.

Wykład rozpoczął się jednak od spotkania wszystkich zebranych z Panią dr Aleksandrą Wojciechowską – dyrektorem Instytutu Lingwistyki Stosowanej PWSZ w Lesznie, która zarysowała wspólnie z dyrektorem szkoły – Panem dr Piotrem Mośkiem obszary dalszej współpracy pomiędzy obiema placówkami. Kooperacja dotyczyć będzie głównie upowszechniania wśród młodzieży szkolnej języków obcych, jak również zagadnień związanych z budownictwem i studiami dualnymi w tym zakresie, co wiąże się z ofertą edukacyjną uczelni i kierunkami kształcenia w rawickim zespole. Obecnie trwają także prace nad zawarciem oficjalnego porozumienia między placówkami i objęciem przez PWSZ patronatem naukowym rawickiej szkoły.

 

Zespół Redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content