NASZA SZKOŁA Z KOLEJNYM PROJEKTEM MIĘDZYNARODOWYM!

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu – po wielu miesiącach intensywnych przygotowań – skierował do Agencji Narodowej programu ERASMUS+ wniosek zatytułowany Aktywny Europejczyk – kompetentny zawodowiec. W lipcu szkoła uzyskała informację, iż wniosek niniejszy został zatwierdzony do realizacji z listy Programu PO WER w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego. Tym samym – ogromny wysiłek kilkuosobowego szkolnego Zespołu ds. współpracy międzynarodowej, któremu przewodniczą: p. Renata Uźniak i p. Alicja Stachowska, został uhonorowany przyjęciem do realizacji niniejszego wniosku, na który pozyskaliśmy kwotę maksymalnie w wysokości 150 tys. EURO, tj. 646.830 PLN!

Projekt zakłada wyjazdy 4 grup zawodowych uczniów w dwóch kolejnych latach. Mobilności obejmują wyjazdy na praktyki zagraniczne: 1) dwóch grup do Hiszpanii (uczniów kształcących się w zawodzie technik budownictwa, logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych), 2) jednej grupy do Włoch (uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, 3) jednej grupy do Portugalii (uczniów kształcących się w zawodzie technik ekonomista).

Cele projektu zorientowane na uczniów i nauczycieli związane są: ze zdobyciem umiejętności i kompetencji zawodowych, poznaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych wykorzystywanych w danym zawodzie, zwiększeniem mobilności i otwartości na zmiany, inne kultury i towarzyszące im obyczaje, jak również ze zwiększeniem umiejętności językowych poprzez codzienną pracę w zespole międzynarodowym.

 

dr Piotr Mosiek
Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress