Sienkiewicz, Prus czy Konopnicka ? Narodowe Czytanie  w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

Już po raz ósmy zorganizowana została ogólnopolska akcja, której celem jest upowszechnianie czytelnictwa oraz przypominanie wybitnych utworów należących do literatury polskiej. W tym roku wybrane zostały „Nowele polskie” i to właśnie fragmenty utworów M. Konopnickiej, B. Prusa, E. Orzeszkowej, H. Sienkiewicza czy W. S. Reymonta odczytywali w całym kraju przedstawiciele różnych środowisk.

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu przyłączył się także do ogólnopolskiej akcji i 9 września br. odbyło się spotkanie młodzieży, nauczycieli i dyrekcji szkoły, którego celem było odczytanie wybranych fragmentów nowel.

Spotkanie poprowadziła p. Elżbieta Majewska – nauczycielka języka polskiego. Witając zgromadzonych podkreśliła, że w czytanych tekstach odnaleźć można treści uniwersalne, ponadczasowe, m.in. patriotyzm, refleksję nad człowiekiem, nad jego wyborami.

Jako pierwszy wystąpił dyrektor placówki dr Piotr Mosiek, który odczytał fragment „Katarynki” Bolesława Prusa. Inny fragment tego utworu można było usłyszeć w interpretacji p. Patrycji Stelmaszyk – wicedyrektor szkoły. Następnie wybrane fragmenty dzieł Konopnickiej, Rzewuskiego, Sienkiewicza i Schulza przeczytali uczniowie technikum.

Wszyscy w skupieniu wysłuchali fragmentów nowel polskich i gromkimi oklaskami uhonorowali  występujących. Wszystkie akcje, które upowszechniają czytelnictwo mają ogromną wartość – podkreślił na zakończenie dyrektor P. Mosiek zwracając się do zebranej na sali młodzieży.

Sabina Kasprzak – nauczycielka ZSZ w Rawiczu

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content