Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na praktyki do Bolonii

W dniu 8 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące wyjazdu uczniów na zagraniczne praktyki do Włoch. Zagraniczne praktyki odbywają się w ramach realizowanego w szkole projektu „Aktywny Europejczyk – kompetentny zawodowiec”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

W spotkaniu uczestniczyli: uczniowie i ich rodzice, Dyrektor szkoły Piotr Mosiek, koordynatorka projektu Renata Uźniak oraz przyszli opiekunowie. Uczestników spotkania zapoznano z założeniami i zasadami finansowania projektu, organizacją wyjazdu, programem praktyk oraz przedstawiono regulamin, który zaakceptowali wszyscy zebrani. Stażyści dowiedzieli się jak dokumentować przebieg stażu, jakie otrzymają certyfikaty oraz na czym będzie polegać ocena w ramach ECVET. Rodzice zostali poinformowani również o warunkach ubezpieczenia zapewnionego uczestnikom projektu.

Omówiono zasady bezpieczeństwa w czasie podróży, organizowanych wycieczek, czy w drodze z miejsca praktyk do miejsca zakwaterowania. Przedstawiono także warunki bytowe w Bolonii, plan wycieczek realizowanych podczas pobytu młodzieży, szczególnie w weekendy. Młodzież na zagraniczne praktyki wyjedzie już 26 listopada 2018 r.

 

Magdalena Sikora
nauczycielka ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content