SPOTKANIE Z KULTURĄ LUDOWĄ W ZSZ W RAWICZU

Siedmioosobowa grupa z Zespołu Regionalnego ” Chojnioki” z Chojna w dniu 13 listopada br. gościła  w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. To już drugie takie spotkanie z kulturą chazacką w ZSZ. W marcu 2016 r. szkołę odwiedzili członkowie zespołu “Wisieloki”.

 

O historii zespołu i kulturze chazackiej opowiadała młodzieży długoletnia kierowniczka “Chojnioków” pani Elżbieta Turbańska. Członkowie zespołu zaprezentowali ciekawe układy taneczne oraz wybrane pieśni ludowe ze swojego bogatego repertuaru. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z budową specyficznego instrumentu, jakim są dudy. Instruktażu i pokazu gry na dudach udzielił młodym ludziom pan Jan Turbański. Ciekawym akcentem spotkania była gwarowa opowieść pani Anny Stachowskiej o życiu na wsi.

Dyrektor Szkoły pan Piotr Mosiek zwracając się do gości, podkreślił wartości tradycyjnej kultury w jej autentycznym kształcie, a następnie w  dowód uznania na ręce liderki zespołu złożył bukiet kwiatów. Zakończenie imprezy zwieńczyły wspólne rozmowy przy kawie i cieście. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczycielkę Arletę Białecką.

 

 

Arleta Białecka
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content