Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

W dniu 20 grudnia br. w  Zespole Szkół nr 2 w Lesznie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wśród 42 najlepszych uczniów z 7 powiatów znalazła się Daria Maćkowiak uczennica kl. III TE rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych.

W tak niecodziennym wydarzeniu towarzyszyli Darii jej rodzice Państwo Lucyna i Marek Maćkowiak oraz wychowawczyni p. Agnieszka Konieczna. Zaproszeni goście niejednokrotnie podkreślali ogromne znaczenie rodziców w wychowaniu stypendystów, a im samym gratulowali posiadania pasji, wytrwałości i ambicji, które powinny im zawsze towarzyszyć w życiu osobistym i zawodowym.

Myślą przewodnią uroczystości była 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dały temu wyraz patriotyczne piosenki wykonane przez szkolny zespół The Kopernix oraz wspólne odśpiewanie przez wszystkich zgromadzonych m.in. Roty. Podniosły charakter uroczystości nadawała publikacja wydana przez IPN z okazji 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, którą Primus inter pares  otrzymali wraz ze stypendium z rąk Wielkopolskiej Kurator Oświaty p. Elżbiety Walkowiak i dyrektora Delegatury Leszno p. Tadeusza Waczyńskiego. Darii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Konieczna
nauczycielka ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress