Święto Patrona w ZSZ w Rawiczu

Wyjątkową oprawę miały tegoroczne obchody Święta Patrona w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu w dniu 12 kwietnia. Tego dnia społeczność szkoły uczestniczyła w uroczystej akademii poświęconej Stefanowi Bobrowskiemu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz powiatu – p. Jacek Gwizdek, wicestarosta Rawicki oraz p. Ireneusz Młynek, Przewodniczący Rady Powiatu, bardzo licznie zgromadzeni przedsiębiorcy związani ze szkołą, a także rodzice uczniów wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców – p. Katarzyną Matuszczak. „Jest to niezwykle ważny dzień. Dzień, w którym przypominamy życiorys Patrona, jego dokonania i zasługi.Nie każdy zasługuje na to, by jego imieniem nazywać szkoły czy inne instytucje” – podkreśliła Przewodnicząca szkoły Aleksandra Szałata.
Bardzo ważną częścią uroczystości było wręczenie przez dyrektora szkoły p. Piotra Mośka oraz kierownika szkolenia praktycznego p. Krzysztofa Kazunia statuetek i tytułów „Przyjaciela ZSZ w Rawiczu im. S. Bobrowskiego”. W tym roku do licznego już grona przyjaciół szkoły dołączyły dwie rawickie firmy, a odznaczenia odebrali ich właściciele: Pani Halina Stolarek z restauracji „Sportowa” w Rawiczu oraz pan Piotr Kozłowski – właściciel firmy Kozbud.
Kolejną częścią akademii było wręczenie Stypendium Dyrektora uczniom, którzy w pierwszym półroczu obecnego roku szkolnego osiągnęli wysokie wyniki w nauce, a także wykazali się aktywnością na rzecz szkoły oraz środowiska lokalnego. Wśród wyróżnionych znaleźli się następujący uczniowie: Karolina Brzeskwiniewicz z klasy 2 TE, Daria Maćkowiak z klasy 2 TE, Kamila Naskręt z klasy 3 TE, Marcin Skotarek z klasy 4 TB oraz Aleksandra Szałata z klasy 4 TB. Na koniec zaproszeni goście mogli obejrzeć niezwykły spektakl prezentujący życie i dokonania patrona szkoły – Stefana Bobrowskiego, który zrealizowany został pod kierunkiem p. Renaty Balcerek oraz p. Elżbiety Majewskiej. Była to wyjątkowa lekcja historii, patriotyzmu i poszanowania wartości istotnych dla każdego Polaka.
W ramach przygotowań do uroczystości kilka dni wcześniej młodzież z klasy 2 TB odwiedziła wraz z opiekunami – p. R. Jędrzejakiem i p. T. Sierpowskim oraz dyrektorem szkoły p. Piotrem Mośkiem grób Patrona w Łaszczynie. Uczniowie złożyli kwiaty, zapalili znicz upamiętniając w ten sposób dokonania Stefana Bobrowskiego. Celem wyjazdu było także uporządkowanie miejsca pochówku Patrona placówki. Gruntowana renowacja nagrobka zostanie wkrótce przeprowadzona przez Firmę Kamieniarską p. Damiana Sierpowskiego.

Sabina Kasprzak
Nauczycielka w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content