„Szprycha” na pieszym rajdzie „Powstańców Wielkopolskich”

Szkolne Koło Turystyczne „Szprycha” działające przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu rozpoczęło 2018 rok od udziału w cyklicznym rajdzie upamiętniającym rocznicę powrotu Rawicza do „macierzy”. Rekordowa grupa 16 uczniów wraz z opiekunem p. Rafałem Jędrzejakiem udała się w 12 – kilometrowym przejściu śladami powstańców po terenie Gminy Rawicz.

Trasa biegła czerwonym szlakiem przez Szymanowo, Dębno Polskie do Zielonej Wsi. Na koniec przejścia uczestnicy udali się na cmentarz w Zielonej Wsi, gdzie oddano hołd grupie pochowanych tam powstańców. Uroczyste zakończenie rajdu odbyło się w świetlicy w Zielonej Wsi, konkursem na temat Powstania Wielkopolskiego. Wysokie, drugie miejsce zajął w nim uczeń rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych – Patryk Nowak. Po 3 godzinach marszruty, krótkim odpoczynku oraz ciepłym posiłku, uczestnicy rajdu zadowoleni udali się autobusem do Rawicza.

 

 

Rafał Jędrzejak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress