„SZPRYCHA” NA SZLAKU WALK WIELKOPOLSKICH POWSTAŃCÓW

Koło rowerowe „Szprycha” działające przy Zespole Szkół Zawodowych  w Rawiczu uczestniczyło w rajdzie rowerowym organizowanym przez rawicki oddział PTTK „Szlakiem walk powstańców wielkopolskich o Rawicz”. Rajd rozpoczął się przy Pomniku Nieznanego Żołnierza w Rawiczu następnie pojechaliśmy do Zielonej Wsi. Tam odwiedziliśmy kościół gdzie młodzież mogła zobaczyć płyty z nazwiskami uczestników walk powstania wielkopolskiego z okolicznych miejscowości. Rowerzyści pojechali potem przez Ugodę – Stwolno – Golejewko do Słupi Kapitulnej, gdzie młodzież udała się na cmentarz.           W miejscowej świetlicy odbyły się konkursy dla uczestników rajdu na tematy związane z powstaniem wielkopolskim.

Z Zielonej Wsi ruszył też rajd pieszy do Słupi Kapitulnej. Po zakończeniu części konkursowej po poczęstunku pojechaliśmy do Rawicza gdzie zakończyliśmy wycieczkę.

 

 

Opiekunowie:
Rafał Jędrzejak i Rafał Dziewięcki

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress