Technicy mechanicy uczestnikami projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”

Od 7 do 11 maja br. dziesięcioosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu kształcąca się w zawodzie technik mechanik wraz z opiekunem Mateuszem Pruchnikiem uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Poznańskiej w ramach projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”.

Uczniowie podczas pobytu poszerzali wiedzę oraz umiejętności z elektrotechniki i mechatroniki. Podczas zajęć dokonywali różnego rodzaju pomiarów elektrycznych, które poddawane były analizie. Przechodząc przez kolejne stanowiska uczniowie mieli możliwość wykonania na drukarce 3D wcześniej zaprojektowanego przez siebie elementu w programie komputerowym typu CAD. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i wiedzą podczas obsługi i programowania ramienia robota sterowanego pneumatycznie.

Po intensywnych zajęciach uczestnicy projektu aktywnie spędzali czas na Termach Maltańskich oraz kibicując poznańskiemu Lechowi podczas potyczki z Jagiellonią Białystok.

W ostatnim dniu zajęć uczniowie zostali oprowadzeni po kampusie Politechniki Poznańskiej, gdzie przedstawione zostały im sale wykładowe, laboratoryjne oraz nowoczesny kompleks sportowy, z którego na co dzień korzystają studenci.

 

Mateusz Pruchnik
Nauczyciel w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content