Technicy na warsztatach filmowych

Uczniowie kl. I i II Technikum Logistycznego i Budowlanego Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w dniu 23.10.2017r wzięli udział w warsztatach filmowych zorganizowanych w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Zespole Szkół Technicznych im. 55 Poznańskiego Pułku Piechoty w Lesznie.

Organizatorem spotkania był opiekun Szkolnego Klubu Filmowego „Kadr” – pan Piotr Kalitka. Podczas warsztatów uczniowie poznali historię filmu i ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju kina. Ciekawym doświadczeniem było zgłębianie historii tajników efektów specjalnych na przykładzie słynnego filmu „Podróży na księżyc” w reżyserii  Georgesa Mélièsa. Ważna kwestią okazała się struktura filmu – klatka, kadr, ujęcie, scena, sekwencja, akt.

Na zakończenie młodzież obejrzała film dokumentalny w reżyserii Andrzeja Czarneckiego pt. „Szczurołap”.

Arleta Białecka
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress