UCZCILI PAMIĘĆ WYKLĘTYCH

W dniu 1 marca 2019 r. uczniowie  klasy pierwszej Technikum kształcący się w zawodzie technik teleinformatyk w rawickim Zespole Szkół Zawodowych uczcili pamięć żołnierzy wyklętych zapalając znicz pod tablicą poświęconą  płk Łukaszowi Cieplińskiemu ps. „Pług”,  prezesowi IV Zarządu Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, absolwentowi Korpusu Kadetów w Rawiczu. Tablica ta jest umiejscowiona na budynku rawickiego szpitala, który w okresie międzywojennym był siedzibą rawickiego Korpusu Kadetów. Postać Łukasza Cieplińskiego oraz historię Korpusu Kadetów przybliżyła wychowawczyni klasy, nauczycielka historii pani Renata Balcerek.

W tym samym dniu przed południem uczniowie klasy IV technikum kształcący się w zawodzie  technik ekonomista wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych w Muzeum Ziemi Rawickiej w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W sali portretowej rawickiego ratusza wysłuchali prelekcji pana Witolda Giejdasza, kustosza muzeum oraz obejrzeli dwa filmy poświęcone roli rawickiego więzienia w machinie stalinowskiego terroru,

Renata Balcerek
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress