Uczeń rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Śladami I i II wojny światowej”!

Marcin Skotarek, uczeń Technikum Budowlanego w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, został laureatem konkursu historycznego „Śladami I i II wojny światowej”. Konkurs był organizowany przez Centrum Europejskie NATOLIN w Warszawie, Instytut Europejski w Łodzi, Regionalny Ośrodek Dialogu i Edukacji Historycznej w Łodzi i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Marcin przygotował pracę pod opieką nauczyciela historii Jakuba Morysona, pt. Obóz pracy przymusowej dla Żydów w Szymanowie, która znalazła się wśród sześciu najlepszych, z nadesłanych prac 60 uczniów, wśród 40 zgłoszonych szkół.  W ramach nagrody, uczeń wraz z opiekunem, mogli uczestniczyć w pięciodniowej Akademii Wiedzy i Umiejętności RODEH w Łodzi.  W ramach akademii, laureaci konkursu i opiekunowie mieli ufundowany 5 dniowy pobyt w Łodzi,                    z noclegiem i wyżywieniem, w trakcie którego uczestniczyli w zwiedzaniu miasta, a przede wszystkim w warsztatach historycznych prowadzonych przez nauczycieli akademickich.

Na koniec pięciodniowej akademii, w siedzibie Instytutu Europejskiego w Łodzi, Willi Schweikerta, odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, w trakcie którego uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa, dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Jakub Moryson
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content