Uczniowie rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych na wystawie „Bojanoviana” w Muzeum Ziemi Rawickiej

Biblioteka Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu od wielu lat współpracuje z Muzeum Ziemi Rawickiej. Nauczyciele bibliotekarze organizują wyjścia z młodzieżą na różnego rodzaju wystawy.
Tym razem, korzystając z zaproszenia muzeum, uczniowie kilku klas ZSZ obejrzeli wystawę „Bojanoviana. Omnes viae Bojanovam ducunt” ze zbiorów Witolda Mikołajczyka i Antoniego Edmunda Bojanowskiego herbu Junosza, potomka założyciela miasta.
Zwiedzający dowiedzieli się, że wystawa organizowana jest z okazji 380 rocznicy założenia Bojanowa oraz że akt lokacyjny wydał Władysław IV 16 kwietnia 1638 roku, a założycielem miasta był Stefan Bojanowski.
Młodzież najbardziej zaciekawiły stare fotografie, pocztówki, mapy oraz książki.  Zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się również gabloty zawierające pamiątki związane z bojanowskim browarem oraz wyroby porcelanowe.

Przy okazji odwiedzin w Muzeum Ziemi Rawickiej, nauczyciele bibliotekarze  umówili się z jego pracownikami na cykl lekcji muzealnych dla uczniów ZSZ, które miejmy nadzieję poszerzą ich wiedzę historyczną oraz zachęcą do sięgania po rzadko dziś czytaną przez młodzież literaturę historyczną.

 

Violetta Kistowska – Lisek, Irena Marakkala Manage
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress