Uczniowie w Muzeum Ziemi Rawickiej

W poniedziałek 3 grudnia br. uczniowie  kl. I TLG Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w ramach zajęć bibliotecznych odbyli wycieczkę do Muzeum Ziemi Rawickiej, z którą od wielu lat współpracuje biblioteka szkolna ZSZ. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w naszym Muzeum. Młodzież zwiedziła wystawę obrazów p. Tomasza Bzdęgi pt. „Infernum” (piekło). Tematyka i forma najnowszych obrazów rawickiego artysty nawiązuje do ikonografii ukazującej motyw piekła. Jak dowiedzieli się nasi uczniowie, jest to drugi cykl z zamierzonego tryptyku, a p. T. Bzdęga ma już pomysł na wystawę niebiańską.

Młodzież miała również okazję zwiedzić stałą ekspozycję naszego Muzeum. Uczniowie obejrzeli eksponaty obrazujące życie codzienne i folklor okolic Rawicza, m.in. mikroregionu hazackiego (elementy strojów ludowych i twórczość ludowych artystów). Na uwagę zasługują ludowe instrumenty oraz wiele starych narzędzi rzemieślniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również sala Bracka, w której  gromadzone są pamiątki związane z działalnością Bractwa Kurkowego w Rawiczu (najstarszej organizacji w mieście) oraz bractw z sąsiednich miejscowości. W znajdującej się na piętrze reprezentacyjnej Sali Portretowej Ratusza, uczniowie obejrzeli kolekcję cennych portretów właścicieli Rawicza. Większość obrazów tej kolekcji powstała na zamówienie ostatniego właściciela Rawicza – Mycielskiego dla ozdobienia reprezentacyjnej sali Ratusza.

 

Irena Marakkala Manage
Violetta Kistowska – Lisek
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content