Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w Lizbonie

Projekt „Aktywny Europejczyk – kompetentny zawodowiec”  w ZSZ w Rawiczu

Finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER)
w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Dnia 15 września 2019 roku uczniowie z klasy III , kształcący się w zawodzie technik ekonomista wraz z opiekunkami Beatą Glurą i Magdaleną Psarską rozpoczęła swoją przygodę w Lizbonie. Wielu z nas po raz pierwszy odbyło podróż samolotem. Pierwszy lot zachwycił wszystkich. Na lotnisku czekała na nas przemiła portugalska przewodniczka, z którą pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania.

Niedzielę spędziliśmy na zwiedzaniu Alfamy, która jest najstarszą i najbardziej znaną dzielnicą Lizbony.  Zwiedziliśmy Zamek świętego Jerzego, wybudowany prawdopodobnie w 138 roku p.n.e., Katedrę św. Antoniego oraz Miradouro de Santa Luzia, czyli placyk na ruinach dawnej fortyfikacji mauretańskiej, z którego roztacza się piękna panorama na Tag, port i dachy Alfamy. Zwieńczeniem wycieczki był Plac Praca de Comercio i  Łuk Triumfalny.

Wieczorem zjedliśmy obiadokolację w restauracji, po której poszliśmy na spacer po Ogrodach Mario Soares.

Od poniedziałku rozpoczęły się zajęcia w lizbońskim centrum kształcenia. Jest to dla nas nowe i ciekawe doświadczenie ponieważ uczymy się i rozmawiamy w języku angielskim. Wszyscy jesteśmy zdrowi i zadowoleni, gotowi na nowe wyzwania.

Uczniowie i opiekunki  z ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content