Uczniowie ZSZ w Rawiczu na praktykach w Bolonii

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu realizuje projekt PO WER „Aktywny Europejczyk – kompetentny zawodowiec”. Dzięki temu projektowi 16 uczniów kształcących się zawodzie technik logistyk i technik żywienia i usług gastronomicznych ma możliwość kształcenia swoich umiejętności we włoskich firmach. Młodzież jest już we Włoszech od 2 tygodni i pozostanie tutaj do 16 grudnia br. Podczas swojego pobytu uczniowie zdobywają nową wiedzę, nowe kwalifikacje zawodowe oraz uczą się pracy w środowisku międzynarodowym. Mają również możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych. W czasie wolnym uczniowie poznają Włochy. Na początku zwiedzili Bolonię, miasto, w którym odbywają swoje praktyki: zabytkowe centrum miasta z  bazyliką św. Petroniusza, dwie wieże, fontannę Neptuna… Poznanie Bolonii odbyło się w formie gry miejskiej. Młodzież w czasie gry chętnie realizowała zadania, poznając topografię i historię miasta. Ponadto młodzież wraz z opiekunami udała się pieszo do sanktuarium Madonna di San Luca położonego na wzgórzu Monte della Guardia. Zwiedzanie Włoch nie ogranicza się tylko do podziwiania zabytków stolicy regionu Emilia-Romania. W weekendy młodzież podróżuje i zwiedza inne piękne włoskie miejscowości: Florencję, Weronę, Wenecję.

Mobilność edukacyjna uczniów przyczynia się do ich większego usamodzielnienia, lepszej znajomości języków obcych, doskonalenia umiejętności zawodowych. Zapoznają się także z kulturą, historią i zwyczajami kraju, w którym przebywają.

 

 

Magdalena Sikora i Iwona Kurzawa
nauczycielki ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content