Uczniowie ZSZ w Rawiczu z SKT „Szprychą” w Górach Sowich

W dniach 19-21 kwietnia, 26 uczniów z klas 3 TTI, 3 TTM i 1 BW, wraz z opiekunami – Jakubem Morysonem, Rafałem Jędrzejakiem, Kubą Kasprowiczem, uczestniczyli w wycieczce w Góry Sowie. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia ewangelickiego Kościoła Pokoju w Świdnicy, jednej z najpiękniejszych drewnianych świątyń, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po zwiedzeniu kościoła, wycieczka udała się do punktu noclegowego a zarazem bazy wypadowej na następne dni  – Schroniska „Orzeł”, leżącego pod Wielką Sową. Po zakwaterowaniu, uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli czerwonym szklakiem na szczyt Wielkiej Sowy, by po odpoczynku, zejść z niego niebieskim szlakiem na Przełęcz Walimską i dalej do Walimia. W miejscowości Walim, uczniowie zwiedzili cmentarz z kwaterą ofiar terroru III Rzeszy, jak  i Sztolnie Walimskie – kompleks „Riese”. Z Walimia, wycieczka, nadal pieszo, powróciła do schroniska, pokonując pierwszego dnia, razem około 15 km.

Drugiego dnia wycieczki, uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli z Schroniska „Orzeł” do Zamku Grodno, zlokalizowanego w Zagórzu Śląskim. Trasa pieszej wędrówki biegła niebieskim szlakiem i wyniosła ok 20 km. Po dotarciu do Zamku, uczniowie poznali jego najemnicę, zwiedzając go z przewodnikiem. Piątkowy wieczór zakończył się wspólnym ogniskiem.

W trzecim i ostatnim dniu wycieczki, uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli czerwonym szlakiem z Przełęczy Jugowskiej na Kalenicę. Z Kalenicy schodząc czerwonym i żółtym szlakiem, dotarli do Jugowa, pokonując około 15 km, skąd wycieczka powróciła już do Rawicza.

Pomimo wielu kilometrów spędzonych wspólnie na szlaku, w które uczniowie włożyli wielki wysiłek,  wykazali się wytrzymałością i hartem ducha, pokonując w ciągu trzech dni około 50 km. Poznali dzięki temu piękno Gór Sowich i zabrali ze sobą do domu wiele pozytywnych wrażeń.

 

Opracował: Jakub Moryson
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content