Udane starty lekkoatletów ZSZ w Rawiczu!

Sześcioro uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu stanęło na najwyższym stopniu podium podczas Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej, rozegranej na stadionie rawickiego OSiRu.

Wśród dziewcząt niepokonane okazały się sprinterki: Kamila Kędzia (100 metrów) i Natalia Nowacka (200 metrów). Na medalowych pozycjach znalazły się również: Wiktoria Kędzia (2. na 1.500 metrów), Weronika Plewińska (3. na 1.500 metrów), Wiktoria Niedźwiedź (2. w rzucie oszczepem) oraz Aleksandra Ratajczak (2. w pchnięciu kulą). Sztafeta w składzie: Lidia Kuźnia, Agata Ratajewska, Ewa Specht i Katarzyna Wawrzyniak zajęła 3. miejsce. Drużynę dziewcząt tworzyły również: Katarzyna Biedrowska, Daria Maćkowiak, Ewa Rudyńska, Beata Samól i Weronika Gubańska.

Męska część reprezentacji wypadła jeszcze lepiej. Najwyższe lokaty zajmowali: Hubert Balbus (100 metrów), Mariusz Niedźwiedź (800 metrów), Konrad Niwczyk (rzut oszczepem 800 g) i Mateusz Woziwodzki (rzut oszczepem 700 g). Na podium stanęli również: Kamil Mosiek (3. na 200 metrów), Arkadiusz Woźniak (3. na 400 metrów), Wojciech Tyczyński (2. na 1.500 metrów), Adrian Łukowiak (2. w skoku w dal) oraz Nikodem Rogal (3. w skoku w dal). Sztafeta w składzie: Bartosz Zygmunt, Hubert Balbus, Nikodem Rogal i Bartosz Suchanecki zajęła 2. miejsce. Drużynę chłopców tworzyli również: Michał Gąsiorowski, Artur Stolarek i Jakub Rolek. Opiekunem obu reprezentacji była Weronika Waresiak.

W zmaganiach łącznie udział wzięło 108 uczniów z 5 szkół powiatu rawickiego. W klasyfikacji końcowej dziewcząt zwyciężyło I LO Rawicz (790 punktów) przed ZSZ Rawicz (649 punktów) i ZS Jutrosin (609 punktów). Niezwykle wyrównana okazała się rywalizacja męska. Tryumfowało znów I LO (812 punktów) przed ZSZ Rawicz (810 punktów) i ZS Jutrosin (808 punktów). Ponadto wystartowały drużyny z Miejskiej Górki i Bojanowa. Organizatorem zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu: Weronika Waresiak i Robert Korczak. Przy rozgrywaniu konkurencji pomagali również młodzieżowi sędziowie z ZSZ Rawicz.

Wszystkim sportowcom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych!

 

 

Weronika Waresiak
nauczycielka wychowania fizycznego

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress