Upamiętnienie 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Na kilka dni przed oficjalnymi obchodami 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w całym kraju Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu 20 grudnia br. uczcił akademią patriotyczną poświęcenie powstańców i ich zwycięstwo.

Była to także doskonała lekcja historii i patriotyzmu. Dyrektor szkoły dr Piotr Mosiek przedstawił genezę, przebieg oraz zakończenie powstańczych zmagań oraz podkreślił, jak ważne było to wydarzenia dla całej Wielkopolski i kraju. Zasugerował także, iż upamiętnianie takich wydarzeń jest ważnym elementem budowania tożsamości patriotycznej młodego człowieka i sensem wdrażania edukacji obywatelskiej. Młodzież tego dnia ubrana była na galowo, co miało podkreślić wagę tego wydarzenia. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod nadzorem nauczycieli p. Violetty Kistowskiej – Lisek oraz p. Ireny Marakkali Manage przeniósł wszystkich w czasy tak trudne i jednocześnie ważne dla narodu. Na koniec uroczystości wszyscy zgromadzeni odśpiewali „Rotę”.

 

Sabina Kasprzak
nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress