Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu!

Na ten dzień czekała cała społeczność szkoły. W dniu 7 września br. o godzinie 12.00 odbyło się uroczyste otwarcie i oddanie do użytku boiska wielofunkcyjnego w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, władz Powiatu Rawickiego i wszystkich jego gmin, przedstawiciele firm oraz instytucji współpracujących ze szkołą, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, rodzice uczniów oraz przedstawiciele wykonawców tej inwestycji. Dyrektor szkoły dr Piotr Mosiek w swoim przemówieniu otwierającym wydarzenie wyraził ogromną radość z powodu otwarcia nowego obiektu sportowego i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania.

Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki środkom pochodzącym z budżetu Powiatu Rawickiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Starosta Rawicki pan Adam Sperzyński podkreślił, że jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w powiecie i posłuży upowszechnianiu aktywności fizycznej.

W trakcie uroczystości otwarcia kompleksu sportowego nastąpiło, także odsłonięcie tablicy poświęconej pani Irenie Szewińskiej – zdobywczyni olimpijskich medali i rekordów świata. Uroczystego odsłonięcia tablicy poświęconej wybitnej polskiej lekkoatletce dokonała pani Karolina Kucharczyk – rekordzistka świata w skoku w dal wraz ze Starostą – p. Adamem Sperzyński i dyrektorem szkoły Piotrem Mośkiem.  Poświęcenia nowego obiektu sportowego dokonał tymczasem ksiądz kanonik Wojciech Prostak.

Wielki aplauz młodzieży i zgromadzonych gości wywołało przecięcie wstęgi symbolizujące oficjalne otwarcie i oddanie do użytku całego kompleksu sportowego, w którym uczestniczyli: przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, władze Powiatu, dyrektor szkoły, przedstawiciele wykonawców oraz inspektor nadzoru.

Po obejrzeniu krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów ZSZ w Rawiczu zainteresowani mogli obejrzeć nowy obiekt składający się  m.in. z bieżni, rzutni do pchnięcia kulą czy boiska do gry w piłkę ręczną, nożną oraz  koszykówkę.

 

Sabina Kasprzak
Nauczyciel w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content