Warsztaty filmowe w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu

Kolejne spotkanie z koordynatorem projektu warsztatów medialnych Piotrem Majdrowiczem to już trzecia odsłona tajników filmu. W dniu 17 października br. klasa pierwsza Technikum Logistycznego Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wzięła udział w wykładach na temat wiedzy o filmie: planach filmowych, rodzajach filmu, kadrów. Wspólnie z wykładowcą uczniowie obejrzeli jednominutowe filmy, na przykładzie których omówiono zagadnienia związane z planami filmowymi, ujęciami w kadrze i dramaturgią.

Wśród uczniów naszej szkoły powstała grupa młodych filmowców, są to uczniowie z klasy 1 Technikum Mechanicznego i Elektrycznego, którzy od września uczestniczą w ćwiczeniach warsztatowych.

W dniu 6 listopada br. grupa młodzieży pracowała z kamerą. Były to ćwiczenia związane z realizacją filmu i montażu. Uczestnicy pracowali na temat przygotowania sondy ulicznej, dotyczącej powstania wielkopolskiego. Na koniec wspólnie z prowadzącym grupa uczniów przeanalizowała nagrany materiał filmowy.

Arleta Białecka
nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content