WARSZTATY KULINARNO – JĘZYKOWE W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH  W RAWICZU

W sobotę 24 marca 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyły się warsztaty kulinarno- językowe dla uczniów klas kończących gimnazjum. Tym razem zajęcia opierały się na ćwiczeniu języka niemieckiego. Uczniowie klas I i III Technikum (technik logistyk i technik ekonomista), pod opieką nauczycieli języka niemieckiego, przygotowali ćwiczenia i zabawy językowe (dobieranie wyrazów do obrazka, śpiewanie piosenki „Backe, backe Kuchen”). Ponadto, uczniowie klasy IV i II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych,  pod opieką nauczycieli przedmiotów gastronomicznych, wraz z uczennicami gimnazjum, smażyli naleśniki.

Zabawy było co nie miara, uczniowie przygotowywali naleśniki od samego początku do końca, jako pomoc służyła im prezentacja multimedialna w języku niemieckim, przedstawiająca kolejne etapy przygotowywania naleśników. Przyjemnym akcentem okazało się wspólne spożywanie gotowych naleśników wraz z pełną obsługą kelnerską. Uczennice gimnazjum miały okazję zapoznać się z młodzieżą z  naszej szkoły, która służyła  radą i odpowiedziami na wszelkie pytania dotyczące szkoły.

Sobotnie zajęcia były okazją do „zarażenia” gimnazjalistów pasją do gotowania i do nauki języka niemieckiego. Młodsze koleżanki były bardzo zadowolone i obiecały, że we wrześniu spotkamy się na rozpoczęciu roku szkolnego.

Kolejne warsztaty kulinarno – językowe – tym razem jednak po angielsku – odbędą się w sobotę 14 kwietnia br godzinie 10.00. Już dzisiaj na nie serdecznie zapraszamy!

 

 

Zespół redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content