Warsztaty literackie „Sto najdziwniejszych książek świata”

       W ramach współpracy z Rawicką Biblioteką Publiczną 4.04.2019 r. najlepsi czytelnicy Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z pisarką – p. Agnieszką Wolny – Hamkało.
Spotkanie rozpoczęło się od wykładu, podczas którego autorka przedstawiła zebranym kilka  „najdziwniejszych książek świata”, dzieląc  je na sześć grup pod względem formy: książki – dzienniki, książki – listy, książki – filmy, książki – sny, puste książki oraz
książki – palimpsesty. Po zakończeniu wykładu młodzież wzięła udział w warsztatach literackich, podczas których uczniowie pisali własne teksty literackie, które na bieżąco recenzowała pisarka.

Dzięki wielu cennym wskazówkom, niektórzy z naszych uczniów utwierdzili się w przekonaniu, że wiersze które piszą są warte promocji. Dlatego biblioteka szkolna, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych twórców, w najbliższym czasie zorganizuje wystawę ich prac.

Irena Marakkala Manage,
Violetta Kistowska – Lisek,
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content