Warto zajrzeć do Urzędu Pracy

Co urząd pracy może zaoferować absolwentowi Branżowej Szkoły I stopnia? Na to pytanie udzieliła odpowiedzi Pani Anna Krajewska – doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Rawiczu – podczas spotkań z młodzieżą klas trzecich Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w dniu 18 listopada br.

Uczniowie mieli okazję poznać zasady dofinansowania działalności gospodarczej, w jaki sposób stać się pracownikiem „atrakcyjnym” dla pracodawcy – poprzez zatrudnienie na staż lub na prace interwencyjne, w jaki sposób zdobyć nowe kwalifikacje i wiele innych porad dotyczących dobrego startu na rynek pracy.

Ponadto każdy uczeń miał możliwość wykonania krótkiego testu na predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej. Pozostaje nam tylko czekać przyszłego roku, kiedy absolwenci naszej szkoły staną się przedsiębiorcami.

 

Nauczycielki ZSZ w Rawiczu
Anna Funka – Leciejewska
Agnieszka Konieczna

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content