Wizyta uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie

W dniu 22 listopada br. grupa  28 uczniów udała się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie na wykład polsko – niemiecki. Spotkanie odbyło się w Instytucie Lingwistyki Stosowanej,a  poprowadzone zostało przez panią mgr Reginę Zielnicę – wykładowcę Instytutu Lingwistyki Stosowanej, pełnomocnika Rektora ds. Współpracy z uczelniami z Niemiec.

Grupa została przywitana przez panią dr Aleksandrę Wojciechowską  – dyrektora Instytutu Lingwistyki Stosowanej PWSZ w Lesznie. Pani Wojciechowska opowiedziała w kilku  słowach o strukturze uczelni, podkreśliła również istotną rolę, jaką odgrywają we współczesnym świecie języki obce.

Wykład poświęcony został tematyce zwyczajów bożonarodzeniowych w Polsce i Niemczech. Pani Zielnica wskazała na różnice i na podobieństwa w przygotowaniach do świąt. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, opowiadając o rodzinnych tradycjach bożonarodzeniowych. Miłym zaskoczeniem okazały się  ciasteczka niemieckie, upieczone przez samą prowadzącą oraz  kisiel owocowy – również często przygotowywany w czasie Adwentu w Niemczech. Następne spotkanie odbędzie się w drugim półroczu.

 

 Magdalena Nawrot – nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress