Wolontariusze z ZSZ w Rawiczu na Zielonym Forcie

W sobotę 25 maja 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z opiekunami p. Magdaleną Ratajczak i p. Kubą Kasprowiczem po raz kolejny pomagali przeprowadzić IX Spartakiadę Rawickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestnikami imprezy byli mieszkańcy Rawicza i okolic, którzy ukończyli 55 rok życia.

Imprezę oficjalnie otworzyli nowa prezes RUTW – p. Ewa Chorzępa oraz Burmistrz Gminy Rawicz p. Grzegorz Kubik w obecności uczestników, organizatorów i zaproszonych gości.             W ramach wolontariatu, ponad 20 uczniów naszej szkoły, pomagało w sędziowaniu 10 konkurencji sprawnościowych: rzut do kosza, toczenie piłki,  marsz z kijkami, bule, puzlomatic, slalom z kołami hula-hop, wędkowanie, rzuty woreczkami, przeciąganie ciężaru czy rzut piłką lekarską. Było też wspólne śpiewanie, poczęstunek i oczywiście dobra zabawa.  Uczestnicy mogli skorzystać  również z masażu leczniczego oraz ofert punktu medycznego (pomiaru ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi).  Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali medale oraz wyróżniono najaktywniejszych seniorów i juniorów.

Na zakończenie imprezy szczególne podziękowanie od Prezesa Zarządu otrzymali wolontariusze oraz opiekunowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu Spartakiady oraz aktywizację sportową starszych mieszkańców powiatu.

Magdalena Ratajczak
Nauczyciel w-f w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress