Wolontariusze ZSZ w Rawiczu doskonalili się na UAM w Poznaniu

Naukowy piątek 9 listopada br. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu spędzili wolontariusze ze Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu. Pobyt na Wydziale Studiów  Edukacyjnych był jednym z zadań realizowanych  w ramach  projektu Wielkopolska Wiara,  pt. Aktywny młody człowiek – cenny wolontariusz (z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich w Lesznie).

Młodzież wraz z opiekunami Anną Funką-Leciejewską i Renatą Uźniak zostali powitani przez Panią Dziekan prof. dr hab. Kingę Kuszak. Następnie Ambasadorki Wydziału Studiów Edukacyjnych dr Sonia Wawrzyniak i dr Majka Porzucek-Miśkiewicz przeprowadziły cykl zajęć praktycznych doskonalących warsztat wolontariuszki/wolontariusza. Warsztaty przebiegały w atmosferze wysokiej współpracy i aktywności uczniów. W przerwie mieli okazję posilić się pysznym obiadem i deserem w stołówce studenckiej oraz zwiedzili Uniwersytet. Spędzili na uczelni długi pracowity dzień, dzięki czemu mogli już teraz poznać tajniki studiowania. Uśmiech na twarzy, zadowolenie  oraz wysoka ocena zajęć była dla opiekunów i prowadzących cudownym wynagrodzeniem. Uczniowie nie zapomnieli również o odśpiewaniu wspólnie hymnu państwowego w ramach obchodów 100 rocznicy Święta Niepodległości.  Wszystkie działania zrealizowane były dzięki wsparciu finansowemu z Centrum PISOP w Lesznie. Ciąg dalszy wydarzeń w ramach projektu już niebawem.

 

Anna Funka-Leciejewska
Pedagog szkolny w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content