Wspólne kolędowanie w ZSZ w Rawiczu

W dniu  28 stycznia br. odbyło się w  naszej szkoły śpiewanie kolęd w językach europejskich. Zaszczytnymi gośćmi spotkania byli pan dyrektor Piotr Mosiek, który powitał zebranych oraz pan Piotr Popielas z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu wraz z czterema uczniami.

Najpierw zaśpiewaliśmy w języku polskim pochodzącą z Austrii i chyba najbardziej znaną na świecie kolędę „Cicha noc”. Następnie uczniowie przedstawili tradycje Bożego Narodzenia w krajach Unii Europejskiej: m. in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Niemczech. Informacje o tradycjach w państwach europejskich przeplatane były śpiewaniem kolędy „Cicha noc” w językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim i czeskim. W języku rosyjskim wybrzmiała także kolęda  „Dzisiaj w Betlejem”. Z wielką radością uczniowie odśpiewali kolędy:„Przybieżeli do Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Na zakończenie zaśpiewaliśmy angielską piosenkę „Jingle Bells”. Poprzez śpiew utrwalamy wymowę i zapamiętujemy słownictwo w języku obcym.

Uczniowie mogli spróbować tradycyjnych  wypieków bożonarodzeniowych  z Niemiec – drożdżowe ciasto z bakaliami zwane „Christstollen”, korzenne ciastka „Spakulatius” oraz kostkę piernikową Domino. Smakowały także inne słodycze i mandarynki zakupione  przez Radę Rodziców naszego Zespołu.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas:, 1tbh, 3tz, 3tlg, 2tlg, 2tme, 4tti, 1te, 2tz, 4ttm, 3ttm.

 

Małgorzata Kędzia
Nauczycielka języka niemieckiego w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content