„Wspominamy tych, którzy odeszli”

W dniu  30 października 2018 r. tuż  przed Świętem Zmarłych, uczniowie klas IVTLG i IITE wraz z opiekunem  wybrali się na spacer, na rawicki cmentarz. Dla młodzieży rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych była to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszych przodkach oraz pracownikach szkoły, których już nie ma wśród nas.
Celem spaceru było także oddanie hołdu Powstańcom Wielkopolskim, Żołnierzom Wojska Polskiego oraz Więźniom Politycznym i zapalenie zniczy na ich grobach. Pogoda była słoneczna, dlatego obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądaliśmy groby świątecznie udekorowane  kwiatami, wieńcami oraz zniczami.
Nie zapomnieliśmy także o byłych nauczycielach naszej szkoły, którzy spoczywają na naszym cmentarzu. Wspomnieliśmy nazwiska tych osób i zapaliliśmy symboliczne lampki.

 

Violetta Kistowska – Lisek
Irena Marakkala Manage
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content