Wycieczka do Doliny Baryczy.

Dolina Baryczy to jeden z największych parków krajobrazowych w Polsce, będący jednocześnie rajem dla olbrzymiej ilości gatunków roślin i ptaków. Do tej przepięknej krainy  udali się 27 maja  na wycieczkę rowerową  uczniowie klasy I bw pod opieką  wychowawcy i pedagoga szkolnego.

Celem wycieczki było nie tylko uwrażliwienie na piękno krajobrazu Polski, ale także popularyzacja aktywności ruchowej w formie turystyki rowerowej oraz kształtowanie umiejętności współpracy w grupie.

Młodzież miała okazję  podziwiać unikalny  krajobraz oraz  zabytki  tego uroczego miejsca.

Niesamowitym przeżyciem było wspinanie  się  na wysoką  wieżę  z 1560 roku .W jej wnętrzu mieści się informacja turystyczna, na szczycie  punkt widokowy, natomiast poniżej niego apartament, który można wynająć. Budowla ta znajduje się przy bardzo malowniczych ruinach Pałacu Hatzweldów powstałego w latach 1656-1658.Jest bo barokowy pałac, który został spalony w 1945 roku przez Armię Czerwoną.

Wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zmęczeni, ale zadowoleni.

Irena Manage

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content