Wycieczka rawickich mechaników do Odlewni Rawicz

W poniedziałek 25 lutego br. uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanik w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu z klasy 1TM wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych p. Mateuszem Pruchnikiem udali się na wycieczkę zawodoznawczą do rawickiej odlewni, której celem było przybliżenie procesu odlewania części z żeliwa i staliwa.

Pracownik odlewni zapoznał uczniów z procesem wytwarzania odlewów żeliwnych przedstawiając wyposażenie laboratorium oraz zakres pracy działu technologicznego i zaopatrzenia. Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć proces wykonywania rdzeni i form piaskowych, budowę pieca łukowego do wytopu oraz spust płynnego żeliwa do kadzi odlewniczej.

 

 

Mateusz Pruchnik
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content