Wycieczka zawodowców z Rawicza do Kordoby – miasta trzech wielkich religii: islamu, chrześcijaństwa i judaizmu

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, przebywający na zagranicznych praktykach zawodowych w Hiszpanii  w ramach programu PO WER „Aktywny Europejczyk-kompetentny zawodowiec”, mieli prawdziwą ucztę kulturową w Kordobie. Zwiedzili La Catedral-Mezquita – świątynię, która w VIII wieku była największym meczetem w Europie, a w XIII wieku została przekształcona w katolicką katedrę. Byli też w żydowskiej synagodze. Zwiedzili Plaza Corredera, gdzie kiedyś odbywały się publiczne widowiska i egzekucje, a dzisiaj jest to miejsce spotkań przy kawie i tapas. Przeszli mostem Puente Romano do wieży Torre de Calahorra, znanymi z Game of Thrones. Widzieli ruiny rzymskiej świątyni z I wieku, niegdyś była ona częścią rzymskiego forum.

W czasie spaceru po Kordobie Rawiczanie byli obserwatorami różnych wydarzeń: maratonu, marszu przeciwko przemocy kobiet oraz  jarmarku świątecznego na Plaza de las Tendillas.
Wycieczka dostarczyła wszystkim wspaniałych wrażeń. Dopisała też pogoda, ponieważ było bardzo słonecznie i ciepło. Dodatkową atrakcją była integracja podczas podróży z grecką grupą młodzieży i ich narodową muzyką.

 

Renata Uźniak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content