WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA RAWICKICH BUDOWLAŃCÓW

W dniu 10 grudnia br. uczniowie klasy II Technikum Budowlanego kształcący się w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu w ramach zajęć z wykonywania robót konstrukcyjno-budowlanych udali się na teren dworca PKP w Rawiczu, aby obejrzeć trwającą tam modernizację i przebudowę. Grupie przewodniczyło dwóch kierowników budowy p. Maciej Gała oraz p, Błażej Michalak z firmy Torpol, którzy skrupulatnie przedstawili etapy wykonywania inwestycji. Począwszy od prezentacji budowy przejścia podziemnego między peronami, następnie budowy nasypu kolejowego, a skończywszy na budowie tunelu samochodowego pod przejazdem kolejowym.

Celem zajęć terenowych było przyjrzenie się wykonywanym robotom ziemnym, analiza wykonanych metod odwodnienia, a także zastosowanych zabezpieczeń wykopów. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia wykonanych już pali fundamentowych oraz palownicy, która stacjonowała na placu budowy. Jednocześnie młodzież mogła obejrzeć sposoby organizacji pracy w okresie zimowym. Po zakończonej lekcji terenowej kierownictwo zaprosiło naszą młodzież na następne zajęcia, już w okresie wiosennym, aby obejrzeć efekty kolejnych etapów. Po wyczerpującej lekcji terenowej wszyscy ze zmarzniętymi nosami, ale usatysfakcjonowani wyjściem wrócili w mury szkolne.

 

Joanna Kopejkin
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content