Wycieczka zawodoznawcza z kulturą w tle.

2 czerwca br. klasa ITŻ wraz z wychowawcą miała okazję zobaczyć i poznać “od zaplecza” sposób funkcjonowania pierwszego Rawickiego Browaru Rzemieślniczego z Restauracją – Brewicz.

Pani Anna Kaniewska, właścicielka restauracji, opowiedziała uczniom o kulisach pracy w gastronomii, zakresie działalności, cateringu i urządzeniach stosowanych do pracy przy obsłudze gości, przy barze.

Młodzież miała okazję poznać wszystkie etapy warzenia piwa, zobaczyć miejsce jego przygotowywania i zapoznać się z podstawami piwowarskiej technologii. Dzięki uprzejmości właścicieli i szefa kuchni uczniom zostały zademonstrowane wszystkie urządzenia stosowane w kuchni, które w większości, uczniowie poznali  wcześniej w teorii.

Ciekawym elementem wycieczki było również poznanie twórczości Zdzisława Beksińskiego, podczas zwiedzania wystawy w Muzeum Ziemi Rawickiej, pt. ” Zdzisław Beksiński. Od fotografii do fotomontażu komputerowego”.

 

                                                                               Marta Maciejak

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content