Wystrzelali statuetki

Dnia 8 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu zmierzyli się w Otwartych Młodzieżowych Mistrzostwach Klubu BOCK. Brali w nich również udział reprezentacji 1 Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu i Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Zmierzyli się w trzech konkurencjach:

Karabin dowolny (kbks),

Karabin pneumatyczny,

Pistolet pneumatyczny

Najlepszym strzelcem w karabinie dowolnym okazał się Mikołaj Szymczak z 1 LO w Rawiczu (130 pkt). Drugie miejsce wystrzelał Mieszko Świergocki z ZSZ w Rawiczu (112 pkt), a trzecią lokatę zajął Jakub Zaremba z ZSZ w Rawiczu (108 pkt). W karabinie pneumatycznym pierwsze miejsce zajął Jakub Zaremba z ZSZ w Rawiczu (154 pkt), drugą lokatą może pochwalić się Kacper Kolber z ZSZ w Rawiczu (151 pkt), a na najwyższym stopniu podium stanął Mieszko Świergocki z ZSZ w Rawiczu (140 pkt). W kategorii pistolet pneumatyczny ponownie najlepszym strzelcem został Mikołaj Szymczak z 1 LO w Rawiczu (173 pkt). Srebro wystrzelała Zuzanna Winna z ZSZ w Rawiczu (166 pkt), a trzecie miejsce zajęła Wiktoria Eling z 1 LO w Rawiczu (159 pkt). Zawody przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze, a uczestnicy zostali poczęstowani kiełbaską z ogniska.