XLIX Ogólnopolski Konkurs Statystyczny

W kwietniu br.  pomimo epidemii koronawirusa odbyła się kolejna edycja  Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego. Zmieniły się jednak zasady, uczniowie pod nadzorem pana Rafała Jędrzejaka – nauczyciela geografii, pracowali online. Opracowane tematy zostały wysłane do Warszawy.

Z radością możemy pochwalić się, że kolejny raz wśród laureatów znalazły się  aż dwie  uczennice naszej szkoły:  Anna  Grębowska, uczennica klasy IV TE oraz Aleksandra Chuda z klasy II TE, które  zajęły ex aequo  II miejsce w Polsce.

Ania doskonale opisała opłacalność produkcji rolniczej w Polsce, a Aleksandra   znaczenie lasów w naszym kraju.

Nagrodą będą dobrej klasy smartfony oraz książki tematyczne z zakresu statystyki.

Nadesłane prace okazały się bardzo ciekawe  i spełniły oczekiwania jury.  Komisja konkursowa zwróciła uwagę na  oryginalność interpretacji tematu, układ treści, umiejętność analizy i syntezy wiedzy źródłowej, ze szczególnym stopniem wykorzystania Małego Rocznika Statystycznego Polski.

Patronat nad Konkursem sprawuje Prezes Głównego Urzędu Statystycznego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a organizatorem jest Centralna Biblioteka Statystyczna im. Stefana Szulca w Warszawie.

 Opracował: Rafał Jędrzejak

 

.

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content