XLVIII Ogólnopolski Konkurs Statystyczny

W kwietniu br. odbyła się kolejna edycja  Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego. Jak co roku, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, pracując pod okiem pana Rafała Jędrzejaka – nauczyciela geografii, opracowali wskazane przez komisję konkursową tematy i wysłali prace do Warszawy.

Z radością możemy pochwalić się, że wśród laureatów znalazły się aż dwie  uczennice naszej szkoły Ania Grębowska – uczennica klasy III TE, która zajęła zajęły IV miejsce oraz Aleksandra Chuda z klasy I TE, której praca zajęła V miejsce w Polsce. Ania scharakteryzowała ludność Polski na podstawie spisów powszechnych i bilansów ludności, a Aleksandra – ludność miast i wsi w Polsce.

Nadesłane prace okazała się bardzo ciekawe  i spełniła oczekiwania jury takie jak, oryginalność interpretacji tematu, układ treści, umiejętność analizy i syntezy wiedzy źródłowej, ze szczególnym stopniem wykorzystania Małego Rocznika Statystycznego Polski.

Patronat nad Konkursem sprawuje Prezes Głównego Urzędu Statystycznego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a organizatorem jest Centralna Biblioteka Statystyczna im. Stefana Szulca w Warszawie.

Rafał Jędrzejak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content