XV KONFERENCJA REGIONALNA WE WROCŁAWIU  Z UDZIAŁEM RAWICKICH NAUCZYCIELI

W dniu 23 listopada 2018 roku nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uczący takich przedmiotów, jak: chemia, informatyka, fizyka i matematyka uczestniczyli w XV Konferencji Regionalnej pt. „Przedmioty ścisłe w szkole i na studiach”, która odbyła się na Politechnice Wrocławskiej.

W części plenarnej konferencji znajdowały się wystąpienia takich znanych osobistości, jak: prof. Dr hab. Zbigniew Marciniak, prof. Dr hab. Inż. Krzysztof Bogdan, prof. Dr hab. Maciej Sysło czy mgr Piotr Świędrych – Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Wystąpienia dotyczyły między innymi takich zagadnień jak „O nauczaniu matematyki z perspektywy międzynarodowej”, „Wspieranie edukacji matematycznej przez Politechnikę Wrocławską” czy „Zadania krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi – sukces czy porażka zdających”. W drugiej części konferencji tematem przewodnim były  trudne, wieloetapowe zadania na maturze. Część warsztatowa prowadzona była przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i dotyczyła analizy zadań najwyżej punktowanych zarówno  na maturze podstawowej jak i rozszerzonej.

 

Katarzyna Cieślak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress