XXI Licealiada Finał  Województwa Wielkopolskiego  w Szachach Drużynowych

W sobotę 7 grudnia br. grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wraz z opiekunem panem Kubą Kasprowiczem pojechała do Konina na finał Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Szachach Drużynowych. W turnieju brały udział reprezentanci szkół  z całego województwa wielkopolskiego, którzy  zwyciężyli  lub zajęli drugie miejsce w swoim powiecie.

Do finału zakwalifikowały się 34 drużyny. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. O kolejności decydowała ilość zdobytych punktów. Nasi uczniowie w składzie : Maja Jankowiak kl. 1TLG, Kacper Godyla kl. 1TB5, Filip Bauman kl. 2TTI oraz Antoni Kryś kl. 1TLG po pierwszych 2 rundach zajmowali wysoka 3 pozycje. W  3 rundzie ulegli  bardzo silnej drużynie z 1 LO z Gniezna i „spadli” z podium. Przed ostatnia 7 runda zajmowali wysokie 8 miejsce, jednak w ostatnim pojedynku trafili na drużynę gospodarzy.  III LO w Koninie od początku było faworytem całych zawodów. Nasi uczniowie dzielnie walczyli jednak drużyna z Konina okazała się lepsza.  Ostatecznie w całym turnieju reprezentacja ZSZ w Rawiczu zajęła bardzo dobre 12 miejsce.  Poniżej kolejność pierwszej 20- stki Turnieju

1 miejsce VIII LO Poznań                             11 miejsce II LO Kalisz

2 miejsce I LO Gniezno                                12 miejsce  ZSZ Rawicz

3 miejsce III LO Konin                                  13 miejsce II LO Leszno

4 miejsce III LO Kalisz                                  14 miejsce LOSU SJK Pniewy