Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą  – nauczać. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w ZSZ w Rawiczu

Uroczystą oprawę miały tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w ZSZ w Rawiczu. Dnia 14 października  br. na sali gimnastycznej spotykali się obecni oraz emerytowani nauczyciele placówki, przedstawiciele rodziców, uczniowie oraz zaproszeni goście. Dyrektor szkoły dr Piotr Mosiek przypomniał historyczne aspekty powstania pierwszej instytucji zajmującej się szkolnictwem  oraz podkreślił jej wpływ na kształtowanie i rozwijanie kolejnych pokoleń. Życzył wszystkim nauczycielom radości z wykonywanej pracy, a emerytowanym pedagogom satysfakcji z rozwoju szkoły, którą przez wiele lat tworzyli i budowali jej dobre imię.

Głos zabrał także Jakub Moryson – Wicestarosta Powiatu Rawickiego, który powiedział, że wszystkim nauczycielom należy się cześć i szacunek, ponieważ wychowują i kształcą młodych ludzi.  Przekazał także na ręce dyrektora szkoły wiązankę kwiatów z życzeniami wszelkiej pomyślności od Starosty Adama Sperzyńskiego.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej to dobry moment, by nagrodzić tych, którzy w ciągu ostatnich miesięcy wykazali się największym zaangażowaniem w wypełnianiu swoich obowiązków. Dyrektor Piotr Mosiek  przyznał nagrody nauczycielom oraz pracownikom obsługi, a także wręczył Stypendia Dyrektora ZSZ uczniom osiągającym wysokie wyniki w nauce i mającym sukcesy sportowe. W tym roku szkolnym wyróżnione zostały osoby:

Daria Berus z klasy 3 TB

Karolina Brzeskwiniewicz z klasy 4 TE

Łukasz Stasiak z klasy 4 TM

Bartosz Zygmunt z klasy 4 TB ( stypendium sportowe).

Na koniec uroczystości zgromadzeni goście obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod nadzorem p. Sylwii Maciaszek – Basty oraz p. Magdaleny Garbacz, a następnie, jak co roku,  wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Sabina Kasprzak
Nauczycielka ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress