Zagraniczne staże w Bolonii uczniów ZSZ w Rawiczu

W dniu 25 listopada 2018 r. szesnastu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu wyjechało na trzytygodniowe praktyki zawodowe do Bolonii we Włoszech. Uczniowie z Technikum, kształcący się w zawodzie technik logistyk i technik żywienia i usług gastronomicznych zrealizują staż zawodowy finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Projekt „Aktywny Europejczyk – kompetentny zawodowiec” w ZSZ w Rawiczu będzie realizowany przez kolejne dwa lata.

W tym roku, uczniowie, którzy złożyli aplikacje do koordynatorek projektu p. Renaty Uźniak i p. Alicji Stachowskiej, przeszli pozytywnie rekrutację, uczestniczyli w dodatkowych zajęciach językowych, kulturowo-pedagogicznych oraz z zakresu BHP w zawodzie, mogli przeżywać emocje związane z wyjazdem. Dobrze przygotowani, spakowani polecieli samolotem do Bolonii. Podróż  dla większości była pierwszym takim przeżyciem. Był stres, radość i ogromna ciekawość nowego. Od poniedziałku 26 listopada spotkają się z nowymi dla siebie pracodawcami. Uczniowie będą pracowali w małych zakładach gastronomicznych, w rodzinnych pizzeriach, restauracjach, w magazynach dużych zakładów produkcyjnych, dużych centrach dystrybucyjnych oraz hurtowniach. Praktyka pozwoli uczniom zweryfikować teorię z praktyką, poznać nowe technologie, kulturę, rozwinąć język angielski a w wolnym czasie zwiedzić piękną Bolonię oraz najciekawsze miejsca Włoch w rejonie Emilia Romania. Nauczycielki opiekunowie Magdalena Sikora oraz Iwona Kurzawa będą czuwały nad bezpieczeństwem uczniów oraz prawidłowością przebiegu praktyk. Życzymy im powodzenia!

 

Alicja Stachowska
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress