Zajęcia biblioteczne w Rawickiej Bibliotece Publicznej

Od wielu lat biblioteka rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych współpracuje z Rawicką Biblioteką Publiczną. Wspólnie organizujemy ciekawe przedsięwzięcia dla młodzieży i nie tylko. Jednym z nich są lekcje biblioteczne dla naszych uczniów prowadzone przez bibliotekarzy biblioteki publicznej.
W dniu 12 lutego na takim spotkaniu  w ramach zajęć bibliotecznych byli uczniowie klasy I TM. Niektórzy z nich (szczególnie ci spoza Rawicza) odwiedzili bibliotekę publiczną po raz pierwszy. Była to dla nich doskonała okazja, aby zapoznać się z księgozbiorem biblioteki innej niż nasza szkolna. Dowiedzieli się, w jaki sposób mogą zapisać się do biblioteki, jak korzystać z wypożyczalni i czytelni. Uczniów zainteresowały propozycje ciekawych zajęć popołudniowych organizowanych dla młodzieży przez pracowników biblioteki publicznej.
Dowiedzieli się również, że mogą zgłosić się do pomocy w pracach biblioteki jako wolontariusze. Jest to bardzo ciekawa propozycja obcowania z książką szczególnie dla uczniów, którzy lubią czytać.

 

Violetta Kistowska – Lisek,
Irena Manage
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content