Zawodowe doświadczenia uczniów ZSZ na praktykach w Sevilli  

W ramach projektu „Aktywny Europejczyk – kompetentny zawodowiec”, który finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu realizują praktyki zawodowe w Sewilli. Młodzież w zawodach technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych od  9-30 listopada br. pracują w hiszpańskich firmach i restauracjach. Grupa logistyków została skierowana do magazynów i sklepów wielobranżowych oraz z odzieżą sportową w Centrach Handlowych w różnych częściach Sewilli. Większość uczniów do pracy dojeżdża komunikacją miejską.

Uczniowie w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pracują w restauracjach i popularnych wśród Hiszpanów barach tapas. Ze względu na małe powierzchnie części produkcyjnej zakładów gastronomicznych, prawie wszyscy uczniowie są pojedynczo na praktykach. Jest to dla nich bardzo duże wyzwanie ponieważ muszą przełamywać bariery językowe i kulturowe samodzielnie. Uczniowie dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków i są pozytywnie postrzegani przez pracodawców. W czasie wolnym po pracy oraz w weekendy praktykanci realizują program kulturowo-turystyczny, w ramach którego zwiedzili Sewillę, Aracenę i Kadyks położony nad Oceanem Atlantyckim.

 

Koordynatorki i opiekunki młodzieży
Renata Uźniak i Alicja Stachowska

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content