ZSZ w RAWICZU  upamiętnił historyczną datę chrztu Polski

14.04.966 – 14.04.2021

Zespół Szkół Zawodowych po raz kolejny pokazał, że pamięta o ważnych datach i rocznicach.  14 kwietnia br.  na naszej szkole zawisła flaga Polski. Tym sposobem przyłączyliśmy się do akcji „Święto Chrztu – Wywieś Flagę” . Wydarzenie  to obchodzone jest w Polsce dopiero po raz trzeci, dlatego nie jest ono jeszcze powszechnie przyjęte przez polskie społeczeństwo. Ma ono na celu zmotywować Nas do refleksji i  odpowiedzialności za nasz kraj.  Badania  historyczne mówią o tym, że to właśnie  data 14 kwietnia 966 roku jest przyjęta jako data dzienna jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju – Chrztu Polski. Dzień ten dał początek chrystianizacji kraju i rozwojowi państwowości.

Zespół Szkół Zawodowych będzie co roku świętował ten dzień poprzez wywieszenie flagi państwowej.

                                                        Izabela Żyto

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content