Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska

W dniu 11 czerwca br., przy iście wakacyjnej pogodzie, 14 uczniów z klasy 3tlg rawickiego Zespołu Szkół Zawodowych odwiedziło wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Kędzią stolicę Dolnego Śląska – Wrocław.

Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego: bogato zdobioną pięknymi malowidłami Aulę Leopoldina, która do dziś pełni funkcje akademickie i salę Oratorium Marianum, gdzie obecnie odbywają się koncerty. Na Wieży Matematycznej oglądaliśmy zbiór zegarów słonecznych, a z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Wrocławia. Zwiedziliśmy także wystawę Nauka i nauczanie na Uniwersytecie Wrocławskim 1702-2012.
Kolejnym punktem programu była podróż po Odrze stateczkiem Gucio. Podziwialiśmy zabytki architektury Wrocławia od strony rzeki.
Poruszaliśmy się komunikacją miejską, dlatego  uczniowie mogli poznać plusy i minusy życia w wielkiej aglomeracji.
Ostatnim punktem programu był pobyt na kręgielni.
Pomimo upału  uczniom dopisywały humory i w radosnym nastroju wróciliśmy do domu.

Małgorzata Kędzia – nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content