Finał Wielkopolskiej Wiary w ZSZ w Rawiczu

W środę 5 grudnia br. wolontariusze z ZSZ w Rawiczu  podsumowali i zakończyli działania w ramach projektu Wielkopolska Wiara pt. Aktywny młody człowiek – cenny wolontariusz z Centrum PISOP w Lesznie. Współautorka projektu i prowadząca finałowe spotkanie Anna Funka – Leciejewska podsumowała trzy miesiące wspólnej pracy na rzecz wolontariatu. Wicestarosta Powiatu Rawickiego – p.Jakub Moryson, dyrekcja szkoły, przedstawiciele lokalnych instytucji oraz wolontariusze wraz z opiekunami  obejrzeli prezentację działań Szkolnego Koła Wolontariatu ZSZ. Aleksandra Raczyńska z klasy 4 TLG przedstawiła efekty otwartego serca młodzieży wobec innych. Uczestnicy ze szkół podstawowych z Rawicza nr 4 i nr 6, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Zielonej Wsi, Szkoły Podstawowej  w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Słupi Kapitulnej oraz I Liceum Ogólnokształcące w Rawiczu mieli również okazję posłuchać wystąpienia Pani Hanny Jędrzejewskiej z MONAR w Lesznie oraz kabaretu uczniów z I LO w Rawiczu.

Dzięki współpracy z PSSE w Rawiczu podczas obchodów wręczono również nagrody w konkursie profilaktycznym pt. „Krótki film o HIV”. Charakter imprezy był dosyć nietypowy, ponieważ po oficjalnej części młodzież integrowała się przy wspólnych tańcach, zabawach oraz wykonując zdjęcia na specjalnej ściance. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to szczególne święto i chcemy, aby ten dzień był podziękowaniem dla wszystkich, którzy okazują bezinteresowną pomoc. Mamy nadzieję, że jest to koniec projektu i zarazem początek nowej współpracy na linii rawickich szkół.

 

Anna Funka – Leciejewska
Pedagog szkolny w ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress