Formy opodatkowania działalności gospodarczej – spotkanie w ZSZ w Rawiczu

W dniu 2 kwietnia 2019 roku po raz kolejny odwiedził naszą Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego Pan Maciej Hodura. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas ekonomicznych III TE   oraz  I TE.

Przyszli „przedsiębiorcy” mogli dowiedzieć się, jakie są możliwości opodatkowania działalności gospodarczej. Usłyszeli o wadach i zaletach tych form. Najbardziej interesująca okazała się tzw. działalność nierejestrowana czyli forma, prowadzenia firmy która nie wymaga jej rejestracji.

Pan Naczelnik pokazał również jak w prosty sposób, na podstawie szacunkowych danych można dokonać wyboru najwłaściwszej formy opodatkowania, tak aby wysokość opłat do Fiskusa obciążyła firmę w minimalnym stopniu.

 

Agnieszka Konieczna i Joanna Sierpowska
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content